Srebrne paznokcie + kolorowe brokatowe wzorki

 

 

Brokatowe lakiery do paznokci, to zdecydowanie takie, które każda z nas powinna mieć gdzieś w czeluściach swojej kosmetyczki, czy na półce w łazience. Dzięki brokatowemu lakierowi, możemy szybko wyczarować na paznokciach eleganckie wzorki na każdą okazję. Na przykład: malujemy paznokcie na srebrno, a potem dokładamy warstwę kolorowego brokatowego lakieru i mamy wzorek na imprezę. Albo: malujemy paznokcie tylko brokatowym lakierem i mamy wzorek na co dzień, na przykład do pracy.

 

 

 

Czereśniowe paznokcie z brokatowymi drobinkami – wzorek na imprezę

 

 

Na imprezę czy inne podobne wyjście, zdecydowanie chętniej wybieramy ciemne lakiery i ciemne wzorki na paznokciach, niż na co dzień. Nie zawsze mamy czas, ochotę, nie zawsze mamy „wenę twórczą”, aby malować na paznokciach zaawansowane i skomplikowane wzorki. Właśnie na takie dni, wieczory, na takie okazje – podsuwamy pomysł na ozdobienie paznokci na szybko. Malujemy paznokcie na czereśniowy kolor – albo na czarno – a następnie, kiedy lakier wyschnie, dodajemy warstwę bezbarwnego lakieru z brokatowymi drobinkami – i gotowe!

 

 

 

Wzorki na imprezę na szaro + brokatowa poświata

 

 

Brokat jest bardzo wdzięcznym materiałem, jeśli chodzi o ozdabianie paznokci. Niezależnie od tego, jaki wybierzesz kolor – i jaki dodasz do niego brokat, całość zawsze prezentuje się dobrze. Na fotce, którą dołączamy dla Ciebie do tego wpisu, prezentujemy prosty, szybki i elegancki pomysł na wzorek na imprezę. Paznokcie malujemy na szaro (możesz wybrać oczywiście inny kolor) a wzorek stanowi brokatowa poświata na końcach paznokci.

 

 

 

Brokatowe paznokcie – ile warstw lakieru nałożyć, by uzyskać taki wzorek?

 

 

Kiedy spoglądamy na paznokcie, które wyglądają jak lustrzana, brokatowa powierzchnia, możemy przypuszczać, że wzorek został wykonany samym lakierem z brokatem. Jednak: gdy lakier z brokatem jest rzadki (drobinek jest mało) musiałybyśmy nałożyć około pięciu warstw, by uzyskać efekt takiego wzorku jak na zdjęciu. Z kolei lakier gęsty szybko nam wyschnie w buteleczce i do niczego nie będzie się nadawał. Dlatego warto mieć pod ręką brokat sypki – i jego dodawać do stylizacji paznokci, aby osiągnąć taki właśnie wzorek.

 

 

 

Wzorki na imprezę: francuski manicure na brokatowo!

 

 

Nie wiemy w zasadzie, czy profesjonalna manicurzystka nie ochrzaniłaby nas za taki opis. Bo w końcu francuskim manicure nazywamy raczej paznokcie z białymi końcówkami… nie w żadnym innym kolorze. Tak czy siak – podrzucamy Ci pomysł na wzorki na imprezę z brokatowymi końcówkami. Malujesz paznokcie na bezbarwny kolor, dodajesz brokatowym lakierem końcówki, jeszcze raz przeciągasz całość bezbarwną emalią – i gotowe!

 

Matowe paznokcie + brokatowe wzorki na końcówkach

 

 

Matowe lakiery stały się ostatnio bardzo popularne – i słusznie, bo to ciekawa alternatywa do klasycznych lakierów. Aby przełamać matowość lakieru, na przykład czerni czy srebra, które najczęściej występują w matowych lakierach, możesz dodać brokatowe, albo wykonane metalicznym lakierem wzorki. Mogą to być poziome, pionowe paski, kropki, albo po prostu końcówki paznokci zaakcentowane w bardziej błyszczący sposób.

 

 

 

Wzorki na imprezę: czerń i złoto – eleganckie wzorki!

 

 

Na elegancką imprezę wcale nie musisz szykować skomplikowanych wzorków, które długo się tworzy, aby paznokcie wyglądały szykownie, inaczej niż na co dzień, ciekawie i elegancko. Wystarczy na przykład pomalować wszystkie paznokcie na klasyczną, elegancką czerń – a na wybranym paznokciu pozostawić miejsce na wzorek w formie brokatowej naklejki, czy po prostu pomalować wybrany paznokieć brokatowym, gęstym (z dużą zawartością drobinek, by szybko krył powierzchnię paznokci) lakierem. I gotowe!

 

 

 

Żelowe paznokcie i cieniowany french w zielonym kolorze

 

 

Tytuł może nie do końca oddaje to, co widzimy na zdjęciu – ale taki akurat najszybciej opisuje, z czym mamy do czynienia. Żelowe paznokcie możemy sobie wymyślić dosłownie tak, jak nam się podoba. Mogą być długie, mogą być grube, mogą być całe brokatowe, albo mieć w sobie wzorki, czy na sobie gadżety różnego rodzaju. Tutaj widzimy żelowe paznokcie, które są cieniowane – i to cieniowanie także stanowi swojego rodzaju wzorek, ozdobiony dodatkowo brokatową poświatą.

 

 

 

Wzorki na imprezę – brokat na czarnym tle

 

 

Na elegancką imprezę, na przykład sylwestrowe wyjście, zazwyczaj wybieramy ciemne stylizacje odzieżowe. Ciemne kolory, zwłaszcza czerń, wyszczuplają nas, maskują ewentualne niedoskonałości sylwetki, sprawiają że nasze ciało wygląda korzystniej. Do ciemnej stylizacji odzieżowej dobieramy także ciemne ozdoby i ciemne wzorki na paznokciach. Podsuwamy Ci pomysł na szybki wzorek: malujemy paznokcie na czarno, a następnie na górę dokładamy powierzchnię, warstwę brokatowego lakieru.

 

 

 

Fioletowe wzorki brokatowe

 

 

Wzorki brokatowe, które możemy wykonać za pomocą lakieru z drobinkami, albo za pomocą bezbarwnego lakieru, który przed wyschnięciem obsypujemy brokatem, to jedne z najbardziej popularnych wzorków na imprezę. Niektóre z nas lubią także brokatowe wzorki na co dzień, zwłaszcza jeśli lubimy nosić biżuterię. Paznokcie same w sobie, ozdobione brokatem, także wyglądają jak swojego rodzaju biżuteria.