Geometryczne wzorki w ciemnych kolorach

 

 

Kiedy łączymy we wzorku ciemny i jasny kolor, zawsze musimy zwracać wyjątkową uwagę na granicę między lakierami – na przykład malując wzorki w paski, czy w kratkę. W przypadku połączenia dwóch ciemnych lakierów, wzorek nie musi być już tak bardzo precyzyjny, ponieważ nie widać wyraźnej granicy między kolorami, linie wydają się być równe. Taki wzorek, to fajny pomysł na paznokcie do pracy – wzorek jest, a jednocześnie paznokcie wyglądają neutralnie.

 

 

 

Czereśniowe paznokcie z brokatowymi drobinkami – wzorek na imprezę

 

 

Na imprezę czy inne podobne wyjście, zdecydowanie chętniej wybieramy ciemne lakiery i ciemne wzorki na paznokciach, niż na co dzień. Nie zawsze mamy czas, ochotę, nie zawsze mamy „wenę twórczą”, aby malować na paznokciach zaawansowane i skomplikowane wzorki. Właśnie na takie dni, wieczory, na takie okazje – podsuwamy pomysł na ozdobienie paznokci na szybko. Malujemy paznokcie na czereśniowy kolor – albo na czarno – a następnie, kiedy lakier wyschnie, dodajemy warstwę bezbarwnego lakieru z brokatowymi drobinkami – i gotowe!

 

 

 

Wiśniowe paznokcie ze srebrnymi ozdobami – na elegancką okazję

 

 

Niektórym z Was może wydawać się, że paznokcie są niedomalowane. Że część paznokcia w miejscu, z którego on wyrasta, nie została pokryta lakierem – a tymczasem to celowy zabieg. Przy bardzo ciemnych lakierach, takich jak wiśniowy lakier ze zdjęcia (w zasadzie czereśniowy, biorąc pod uwagę polskie owoce:- ) często zostawia się odrobinę luzu przy skórkach, bo inaczej źle się one prezentują. Złota ozdoba przy krawędzi lakieru dodaje całości oryginalnego wyglądu. Ciekawy, elegancki, prosty wzorek.

 

 

 

Szybki sposób na ozdobienie paznokci na wieczór

 

 

Jeśli nagle wypadło Ci ważne dla Ciebie wyjście, na przykład ukochany niespodziewanie zaprosił Cię na elegancką kolację, czy wypadło Ci nagłe wyjście ze znajomymi na imprezę – i nie masz czasu na malowanie wzorków na paznokciach, aby je ozdobić, dobrze jest mieć pod ręką błyszczący, metaliczny lakier w ciemnym kolorze. Mocne i ciemne kolory dodają paznokciom szyku i taki lakier sam wygląda jak ozdoba, jak wzorek.

 

 

 

Czarne wzorki do jasnej kreacji? – Dlaczego nie!

 

 

Czasami wybieramy detale kolorystyczne, ozdoby i dodatki, które całkowicie kontrastują z naszą stylizacją. Kiedyś nie połączyłybyśmy raczej czerwonej spódnicy z zieloną bluzką – dziś lubimy takie kontrasty. Podobnie kiedyś raczej nie zdecydowałybyśmy się na czarne paznokcie dobrane do białej sukienki… czasami warto postawić na kontrastujące ze sobą detale i ozdoby, aby nadać naszej stylizacji wyjątkowego wyglądu.

 

 

 

Ciemne bordowe paznokcie przełamane brokatową poświatą – wzorki na imprezę

 

 

Jeśli wybierasz się na imprezę a nie masz ani czasu ani ochoty na malowanie paznokci w skomplikowane wzorki, możesz wykorzystać prosty motyw, który wygląda elegancko i ciekawie. Paznokcie malujemy na jednolity, ciemny kolor – w tym przypadku bordowy wpadający w brąz. Dodajemy brokatową poświatę w wybranych miejscach, niekoniecznie tak samo na każdym paznokciu – i wzorek gotowy.

 

 

 

Eleganckie czarne paznokcie na wieczór

 

 

Jeśli chcesz wykonać na swoich paznokciach wzorek, którego podstawą będzie czarny lakier bazowy, pamiętaj o tym, że Twoje paznokcie muszą być idealne. Przy kolorze czarnym, jak i przy innych ciemnych kolorach bardzo wyraźnie widać, jeśli na przykład masz nierówno wycięte skórki przy paznokciach, czy kiedy Twoje paznokcie mają nieregularny kształt. Widać mocno różnice w długościach paznokci czy kształcie piłowania na końcówkach.

 

 

 

Czarne paznokcie z granatowymi wzorkami – proste listki

 

 

Fajny i prosty pomysł na wzorek na paznokciach. Potrzebujesz trzech lakierów: czarnego, granatowego albo niebieskiego oraz lakieru z brokatem, najlepiej również w niebieskim kolorze aby uzyskać dokładnie taki efekt jak na zdjęciu. Pomaluj paznokcie na czarno, uważając by warstwy lakieru były równe. Następnie za pomocą cienkiego pędzelka, namaluj listki jak na zdjęciu, tuż u nasady paznokci. Kiedy całość wyschnie, dodaj brokat – albo tylko wewnątrz namalowanych wcześniej listków, albo na całą powierzchnię paznokci. Fajny pomysł na prosty wzorek i na co dzień, i na imprezę.

 

 

 

Wzorki na imprezę: dla fanek Batmana!

 

 

Każda z nas na pewno ma jakieś swoje ulubione filmy i ulubione motywy, które najchętniej umieszczałaby na wszystkich swoich dodatkach. Paznokcie to taka część naszej codziennej stylizacji, na których możemy umieścić dosłownie wszystko. Przykładem stylizacji paznokci na imprezę – ale nie tylko, bo dla odważnych i do pracy czy do szkoły – jest filmowy motyw z „Batmana”, uzupełniony o namalowane lakierami w ciemnych kolorach miasto nocą. Całość wygląda ciekawie i oryginalnie – i do tego będzie pasować w zasadzie do wszystkiego.

 

 

 

Ciemne wzorki niczym brokatowy witraż

Kiedy mamy sporo czasu na zastanawianie się nad tym, jak na przykład pomalować nasze paznokcie na imprezę, to często wtedy mimochodem przychodzą nam do głowy najciekawsze pomysły. Przychodzą nam do głowy pomysły, które po prostu same wychodzą spod naszej ręki. To samo dotyczyło wielkich artystów malarstwa, którzy zastanawiając się jakie arcydzieło by tutaj namalować, podczas procesu myślenia i zastanawiania, malowali najlepsze ze swoich dzieł. Na zdjęciu brokatowy witrażyk na paznokciach – misternie i precyzyjnie przygotowany. Prawdziwa sztuka, prawda?