Kolorowe wzorki na każdą okazję – francuski manicure inaczej

 

 

Francuski manicure, to taki w którym końcówki paznokci, które wystają poza palec, zaakcentowane są na kolor biały. Tutaj mamy bardzo długie paznokcie, których końcówki pomalowane zostały na kilka neonowych, mocno rzucających się w oczy kolorów. Na końcówkach dodane zostały wzorki w formie pasków, które przypominają cętki – lakierem czarnym. Następnie dodane zostały przy czerni srebrne, mieniące się akcenty – i wzorek gotowy.

 

 

 

Elegancki francuski manicure z seledynowymi akcentami

 

 

Francuski manicure, to zazwyczaj białe końcówki paznokci – tylko i wyłącznie. Na fotce dołączonej do wpisu, na wybranych paznokciach zamiast bieli na końcówkach, zostały wstawione seledynowe paski. Wzorek dodatkowo ozdobiony jest delikatnymi kryształkami w formie naklejek. Baza, jak widać – to nie lakier bezbarwny jak zwykle – a lakier cielisty, w naturalnym kolorze skóry, wpadający nieco w jasny beż.

 

Czerwone wzorki na paznokciach – brokatowe ozdoby

 

 

Większość z nas, kiedy decydujemy się na tipsy, żelowe lub akrylowe sztuczne paznokcie, które fundujemy sobie, aby nosić je na co dzień (nie ze specjalnej okazji takiej jak ślub, wesele czy ważna uroczystość), wybiera francuski manicure, w neutralnych kolorach. Czasami fajnie jest jednak postawić na nieco inne barwy, i chociażby do frencha wybrać kolorowe ozdoby, w kolorze który będzie pasował do wszystkiego. Na zdjęciu francuski manicure z czerwonymi wzorkami – na każdą okazję.

 

Francuski manicure step by step – o tym, czemu lubimy frencha

 

 

Na zdjęciach możesz zobaczyć, jak w prosty sposób wykonać francuski manicure krok po kroku. Lubimy francuski manicure, ponieważ do wszystkiego nam pasuje, jest uniwersalny – i będzie wyglądał dobrze na naszych paznokciach w pracy, w szkole – czy nawet na eleganckiej imprezie. Kluczem do sukcesu – przy francuskim manicure, przy tym prostym klasycznym wzorku – są równo przycięte i spiłowane końcówki paznokci. Tylko na takich french prezentuje się naprawdę dobrze, bo jak widać na zdjęciu – każda niedoskonałość jest widoczna.

 

Francuski manicure z fioletową wstawką

 

 

Francuski manicure to coś, o czym z jednej strony można powiedzieć: oklepana klasyka, a z drugiej strony, do francuskiego manicure można wymyślić tyle ciekawych i oryginalnych dodatków, że nie można go wykluczać, nawet jeśli wybieramy się na ważną imprezę na której chcemy wyglądać „inaczej”, „ciekawie”. Zobacz: na przykład do fioletowej sukienki, wystarczy że do frencha dołożysz fioletowe wstawki – i to nie koniecznie w linii prostej, czy niekoniecznie w formie gotowych naklejek!

 

 

 

Francuski manicure w kolorze niebieskim

 

 

Francuski manicure kojarzy nam się z najbardziej klasyczną wersją wzorków, jakie fundujemy sobie na paznokciach. Zazwyczaj paznokcie pomalowane są cielistym kolorem albo bezbarwnym lakierem, a końcówki zaakcentowane są na biało. Możemy wybrać także inną wersję francuskiego manicure i zaakcentować końcówki paznokci innym kolorem, nawet bardzo intensywnym – jak kolor niebieski ze zdjęcia dołączonego do tego posta.

 

 

 

Francuski manicure z kolorowymi końcówkami

 

 

Generalnie jesteśmy przyzwyczajone do tego, że francuski manicure to potraktowane bezbarwnym lakierem paznokcie, uzupełnione dodatkowo białym paskiem na końcówkach paznokci. Tymczasem możemy sobie poszaleć – i na przykład na imprezę, czy nawet do pracy do kolorowej stylizacji, wybrać francuski manicure właśnie w kolorowej wersji. Pamiętaj jednak, by nie malować paska na końcówkach o zbyt dużej szerokości, bo wówczas optycznie taki pasek będzie skracał Twoje paznokcie i nie będzie estetycznego efektu.

 

 

 

Francuski manicure w eleganckiej wersji

 

 

Francuski manicure kojarzy nam się głównie ze wzorkami na paznokciach, które wybieramy na co dzień. Lubimy frencha, bo jest uniwersalny i pasuje do każdego stroju. Nie ma nic wspólnego z makijażem. Czasami fajnie jest zaszaleć i zafundować sobie na paznokciach coś oryginalnego – niekoniecznie rezygnując z ukochanego francuskiego manicure. Wystarczy kilka kolorowych ozdób – i wzorek na co dzień w eleganckiej wersji gotowy.

 

 

 

Wzorki do szkoły, których nikt nam nie wytknie!

 

 

Jeśli masz w szkole nauczycieli, którzy lubią przykładać zbyt dużą wagę do mało istotnych detali – i na przykład lubią czepiać się o zbyt mocno pomalowane paznokcie albo zbyt wyraźne wzorki na paznokciach… wybierz po prostu francuski manicure. Klasycznego „francuza” na pewno nikt nie będzie miał Ci za złe, w końcu to sposób na estetyczny wygląd paznokci i nic więcej.

 

 

 

Francuski manicure ze srebrnymi ozdobami

 

 

Francuski manicure to jeden z tych, które lubimy najbardziej. Dlaczego? Głównie dlatego, że to rodzaj wzorków na paznokciach, który jest uniwersalny. Będzie nam pasował na co dzień, kiedy wybieramy się do pracy, na uczelnię, do szkoły – i będzie pasował także na imprezę. Klasyczny french można łatwo zmienić w wyjściowe, imprezowe wzorki, dodając na przykład odrobinę srebrnych detali.