Kolorowe wzorki na każdą okazję – francuski manicure inaczej

 

 

Francuski manicure, to taki w którym końcówki paznokci, które wystają poza palec, zaakcentowane są na kolor biały. Tutaj mamy bardzo długie paznokcie, których końcówki pomalowane zostały na kilka neonowych, mocno rzucających się w oczy kolorów. Na końcówkach dodane zostały wzorki w formie pasków, które przypominają cętki – lakierem czarnym. Następnie dodane zostały przy czerni srebrne, mieniące się akcenty – i wzorek gotowy.

 

 

 

Wzorki na co dzień dla miłośniczek kotów

 

 

Francuski manicure jest idealny nie tylko sam w sobie – ze względu na swoją uniwersalność. Jest idealny także jako baza do wszelkiego rodzaju wzorków i to nie tylko tych kryształowych czy brokatowych. Przykładem niech będzie wzorek ze zdjęcia, gdzie na francuskim manicure pojawiły się motywy kotów i odciski kocich łapek. Całość prezentuje się świetnie – i możemy taki wzorek śmiało wybrać nie tylko do szkoły – ale i do pracy, na poważne okazje. Wzorek jest uroczy – ale nie jest infantylny.

 

 

 

Francuski manicure z fioletową wstawką

 

 

Francuski manicure to coś, o czym z jednej strony można powiedzieć: oklepana klasyka, a z drugiej strony, do francuskiego manicure można wymyślić tyle ciekawych i oryginalnych dodatków, że nie można go wykluczać, nawet jeśli wybieramy się na ważną imprezę na której chcemy wyglądać „inaczej”, „ciekawie”. Zobacz: na przykład do fioletowej sukienki, wystarczy że do frencha dołożysz fioletowe wstawki – i to nie koniecznie w linii prostej, czy niekoniecznie w formie gotowych naklejek!

 

 

 

Francuski manicure w kolorze niebieskim

 

 

Francuski manicure kojarzy nam się z najbardziej klasyczną wersją wzorków, jakie fundujemy sobie na paznokciach. Zazwyczaj paznokcie pomalowane są cielistym kolorem albo bezbarwnym lakierem, a końcówki zaakcentowane są na biało. Możemy wybrać także inną wersję francuskiego manicure i zaakcentować końcówki paznokci innym kolorem, nawet bardzo intensywnym – jak kolor niebieski ze zdjęcia dołączonego do tego posta.

 

 

 

Francuski manicure ze srebrnym detalem

 

 

Francuski manicure jest naprawdę uniwersalny. Będzie nam pasował na co dzień – kiedy pracujemy, chodzimy do szkoły, na zajęcia na uczelni – albo kiedy mamy wakacje i dwa, trzy miesiące wolnego. Z odrobiną ozdób – na przykład ze srebrnym detalem w postaci brokatowej kreski jak na zdjęciu – sprawdzą się także podczas naszego ślubu czy wesela. Paznokcie ozdobione w taki sposób pasują do każdej stylizacji – a wzorek jest prosty do wykonania.

 

 

 

Spiczaste paznokcie – wzorki zgodne z kształtem

 

 

Jeśli piłujesz paznokcie na okrągło, a masz zamiar wykonać francuski manicure, zaopatrz się w specjalne taśmy ochronne o okrągłym kształcie, o kształcie łuku, które pomogą Ci zgrać linię paznokci z linią, którą będziesz malować. Jeśli masz paznokcie spiłowane na płasko, albo spiłowane w szpic – jak na załączonym zdjęciu, jako „ochrony” możesz użyć taśmy, która będzie mieć proste krawędzie, a więc nawet klasycznej taśmy klejącej biurowej.

 

 

 

Francuski manicure inaczej – czarne końcówki paznokci

 

 

Francuski manicure, a więc taki, w którym ozdobę stanowią wybielone, pobielone, albo pomalowane na biało końcówki, to jeden z najbardziej znanych i popularnych stylów, jeśli chodzi o malowanie paznokci. Na zdjęciu możesz zobaczyć francuski manicure w wersji nieco innej – a w zasadzie, w wersji negatywu. Końcówki pomalowane zostały na czarno. W takim wzorku na paznokcie liczy się głównie to, jak równo i symetrycznie spiłowane są nasze paznokcie. Przy krzywej linii – nie wyjdzie dobrze.

 

 

 

Fioletowe końcówki paznokci – brokatowy french inaczej

 

 

Francuski manicure kojarzy nam się z paznokciami pomalowanymi delikatną emalią, albo bezbarwnym lakierem i z końcówkami paznokcie które są białe. Tymczasem francuski manicure możemy zafundować sobie w każdym kolorze – a lakier może być na przykład brokatowy, metaliczny czy matowy – niekoniecznie klasyczny. Takie paznokcie to fajny pomysł na manicure na imprezę.

 

 

 

Paznokcie do ślubu – klasyczny francuski manicure z białymi dodatkami

 

 

Kiedy wybieramy paznokcie do ślubu, przeważnie decydujemy się na paznokcie w kolorze białym, ponieważ te zgrywają się najlepiej z kolorem sukni – która też zazwyczaj jest biała. Paznokcie nie muszą być usiane mnóstwem ozdób, by wyglądały wyjątkowo – zwłaszcza jeśli planujemy na nasze dłonie przyodziać sporo biżuterii. Możemy śmiało zafundować sobie klasyczny francuski manicure, z dodatkowymi delikatnymi wzorkami, albo kilkoma doklejonymi do paznokci kryształkami dla ozdoby.

 

 

 

Francuski manicure inaczej – serduszka i drobne kryształki

 

 

Dla części z nas francuski manicure, to jedyny słuszny manicure – najbardziej estetyczny, najbardziej kobiecy, najbardziej delikatny. Z czasem jednak wciąż ten sam motyw może nam się znudzić… możemy wówczas zacząć eksperymenty z rozwiązaniami podobnymi do tych z dołączonego do posta zdjęcia. Na końcówkach paznokci, możemy dodać niewielkie wzorki, na przykład w postaci serduszek, kropek, kresek. Na całości paznokci – albo tylko w wybranym miejscu, zależnie od naszego gustu, możemy dodać brokatowe elementy, albo na przykład naklejki, które nie będą za bardzo odstawały od powierzchni paznokci, by zbyt szybko ich nie stracić.