Wzorki w geometryczne motywy – jak malować?

 

 

Kiedy chcesz namalować na swoich paznokciach wzorki, które będą miały idealnie równe krawędzie – na przykład wzorki w paski, wzorki w kratę, trójkąty i tak dalej – zastosuj taśmę ochronną. Może to być zwykła taśma klejąca, tylko pamiętaj o tym, aby nie naklejać jej na lakier, który jeszcze do końca nie wysechł – ponieważ zerwiesz wraz z taśmą jego warstwę, część lakieru na taśmie pozostanie. Z drugiej strony – zrywając taśmę, zrób to zanim lakier który nakładałaś na wierzch, zdąży wyschnąć, by nie rozszarpać lakieru.

 

 

 

Geometryczne wzorki w ciemnych kolorach

 

 

Kiedy łączymy we wzorku ciemny i jasny kolor, zawsze musimy zwracać wyjątkową uwagę na granicę między lakierami – na przykład malując wzorki w paski, czy w kratkę. W przypadku połączenia dwóch ciemnych lakierów, wzorek nie musi być już tak bardzo precyzyjny, ponieważ nie widać wyraźnej granicy między kolorami, linie wydają się być równe. Taki wzorek, to fajny pomysł na paznokcie do pracy – wzorek jest, a jednocześnie paznokcie wyglądają neutralnie.

 

 

 

Biało różowy wzorek na paznokciach – na skos

 

 

Paznokcie malujemy na skos – jak na fotce dołączonej do posta – malujemy raczej tylko wtedy, kiedy mają one kwadratowy, prostokątny w zasadzie kształt. Unikamy takiego wzorku przy paznokciach spiłowanych na klasyczny owal, czy w szpic – ponieważ taki wzorek prezentuje się dobrze na paznokciach o kształcie jak ten ze zdjęcia. Łączyć możemy ze sobą wszystkie możliwe kolory, w zależności od okazji, naszego gustu i upodobań. To fajny sposób, by w prostym wzorku wykorzystać lakiery, które zalegają nam na półce!

 

 

 

Proste geometryczne wzorki – do pracy i na imprezę

 

 

Jeśli decydujesz się na manicure hybrydowy albo na sztuczne paznokcie (mowa o żelowych i akrylowych tipsach) najlepiej będzie, jeśli wybierzesz wzorki, które sprawdzą się przy każdej okazji. Co to oznacza? Dobieramy kolory, które pasują do każdej stylizacji, a więc są neutralne: kolory cieliste, kolor czarny, biały, szary, srebrny lub złoty. Wówczas mamy pewność, że nie trzeba będzie przypadkiem „przemalowywać” paznokci, jeśli na przykład będziemy wybierać się na imprezę.

 

 

 

Kolorowe paznokcie w geometryczne wzory

 

 

Geometryczne wzory sprawdzają się nie tylko w modzie odzieżowej – ale i w modzie, którą fundujemy sobie na paznokciach. Jeśli wybierasz geometryczne wzory jak te na zdjęciu, musisz wiedzieć, że dobrze wyglądają na długich paznokciach – natomiast na krótkich, optycznie skracają paznokcie, co nie wygląda specjalnie korzystnie. Jeśli masz krótkie paznokcie, lepiej wybierz pionowe pasy które optycznie je wydłużą, niż poprzeczne lub kratę jak na zdjęciu.

 

 

 

Geometryczne wzorki – czerwień, pomarańcz i turkus

Łącząc ze sobą różne kolory, nawet w postaci prostych geometrycznych wzorków, można wyczarować na paznokciach prawdziwe, małe dzieła sztuki. Nie wszystkie wzorki, żeby były dobre, muszą być skomplikowane. Spójrz na to zdjęcie: paznokcie wyglądają naprawdę wyjątkowo, choć łączą ze sobą kolory, które zdecydowanie ze sobą kontrastują, a forma wzorów jest bardzo prosta. Geometria jest nieco nieregularna, a paznokcie mimo to wyglądają świetnie. Geometryczne wzorki zawsze będą w modzie – zarówno tej odzieżowej, jak i tej związanej ze stylizacją paznokci czy wnętrzarskim designem.

 

Geometryczne wzorki – spękania

Ostatnio modne zrobiły się lakiery, które po nałożeniu na inny, nałożony jako bazę lakier, kruszą się i wyglądają jak małe spękania. Dzięki takim lakierom można uzyskać efekt mozaiki na paznokciach, podobnej do tej ze zdjęcia. Tutaj zastosowano lakier, który po nałożeniu na inną warstwę ciemniejszego lakieru zamienił się w geometryczne wzory. To co powinnaś wiedzieć o lakierach do robienia spękań to fakt, że niestety szybko one wysychają w buteleczce, tak więc podczas aplikacji lakieru na kolejne paznokcie staraj się nie zostawiać buteleczki długo odkręconej.

 

Czerń i biel połączona z neonową żółcią – wzorki na imprezę

Na imprezę możesz wyczarować na swoich paznokciach w zasadzie co tylko chcesz. Możesz postawić na połączenie kilku zupełnie różnych kolorów, które wcale nie muszą idealnie do siebie pasować. Aby wykonać wzory jak ze zdjęcia, będziesz potrzebować lakieru czarnego, białego i żółtego w neonowym odcieniu. Na każdym paznokciu malujemy inne wzory, wymyślone przez nas lub zaczerpnięte z wzorkowych inspiracji. Jeden paznokieć na każdej dłoni – lub po dwa, jak wolisz – malujesz na żółć. Ciekawa awangarda do tradycyjnych paznokci.