Kolorowe wzorki na każdą okazję – francuski manicure inaczej

 

 

Francuski manicure, to taki w którym końcówki paznokci, które wystają poza palec, zaakcentowane są na kolor biały. Tutaj mamy bardzo długie paznokcie, których końcówki pomalowane zostały na kilka neonowych, mocno rzucających się w oczy kolorów. Na końcówkach dodane zostały wzorki w formie pasków, które przypominają cętki – lakierem czarnym. Następnie dodane zostały przy czerni srebrne, mieniące się akcenty – i wzorek gotowy.

 

 

 

Francuski manicure w kolorze niebieskim

 

 

Francuski manicure kojarzy nam się z najbardziej klasyczną wersją wzorków, jakie fundujemy sobie na paznokciach. Zazwyczaj paznokcie pomalowane są cielistym kolorem albo bezbarwnym lakierem, a końcówki zaakcentowane są na biało. Możemy wybrać także inną wersję francuskiego manicure i zaakcentować końcówki paznokci innym kolorem, nawet bardzo intensywnym – jak kolor niebieski ze zdjęcia dołączonego do tego posta.

 

 

 

Francuski manicure z kolorowymi końcówkami

 

 

Generalnie jesteśmy przyzwyczajone do tego, że francuski manicure to potraktowane bezbarwnym lakierem paznokcie, uzupełnione dodatkowo białym paskiem na końcówkach paznokci. Tymczasem możemy sobie poszaleć – i na przykład na imprezę, czy nawet do pracy do kolorowej stylizacji, wybrać francuski manicure właśnie w kolorowej wersji. Pamiętaj jednak, by nie malować paska na końcówkach o zbyt dużej szerokości, bo wówczas optycznie taki pasek będzie skracał Twoje paznokcie i nie będzie estetycznego efektu.

 

 

 

Kolorowe końcówki paznokci – prosty wzorek

 

 

Kiedy decydujemy się na wykonanie wzorku jak na zdjęciu, zazwyczaj używamy do tego taśmy, która pomoże nam zabezpieczyć tą część paznokcia, która nie ma zostać pokryta kolorem. Możemy zaopatrzyć się w gotowe naklejki o owalnym kształcie, które nadają pomalowanym końcówkom ładnego wyglądu. Pamiętaj, aby nie malować dużej powierzchni końców paznokci, zwłaszcza jeśli Twoje paznokcie są krótkie – bo to jeszcze bardziej optycznie je skróci.

 

 

 

Fioletowe końcówki paznokci – brokatowy french inaczej

 

 

Francuski manicure kojarzy nam się z paznokciami pomalowanymi delikatną emalią, albo bezbarwnym lakierem i z końcówkami paznokcie które są białe. Tymczasem francuski manicure możemy zafundować sobie w każdym kolorze – a lakier może być na przykład brokatowy, metaliczny czy matowy – niekoniecznie klasyczny. Takie paznokcie to fajny pomysł na manicure na imprezę.

 

 

 

Tipsy z francuskim manicure nie zawsze muszą być białe!

 

 

Kiedy słyszysz „francuski manicure”, zazwyczaj kojarzy Ci się to z białymi końcówkami paznokci. French nie zawsze musi być biały. Możesz wybrać kolor, jaki Ci się podoba – i na przykład dodatkowo ozdobić paznokcie brokatem. Dotyczy to nie tylko tipsów, które „zamawiamy sobie” u kosmetyczki czy stylistki paznokci, ale i naszych naturalnych paznokci. Francuski manicure w kolorowym wydaniu to fajny pomysł na wakacyjne paznokcie.