Wzorki w neonowych kolorach: róż i żółć

 

 

Kiedy wybieramy stosunkowo prosty wzorek na paznokciach, na przykład drobne paski jak tu na zdjęciu, warto pomyśleć o tym, by kolory się zmieniały. Chodzi nam o to, że na jednym paznokciu bazę stanowi tutaj mocny neonowy, różowy lakier – a wzorek to równie intensywny i wyraźny kolor żółty. Natomiast na kolejnych paznokciach, bazą jest kolor żółty – a róż, tym razem odwrotnie, to kolor do malowania wzoru. Ciekawy pomysł na paznokcie na każdą okazję – w zależności od doboru kolorów.

 

 

 

Neonowy lakier na paznokciach + kwiatowy wzorek

 

 

Przeważnie decydujemy się na konkretną, jedną stylizację paznokci. Albo wybieramy klimaty nowoczesne – i na przykład malujemy paznokcie na neonowe kolory, co kojarzy nam się z młodzieżową dyskoteką. Albo wybieramy motywy eleganckie i klasyczne – na przykład stonowany motyw kwiatów na białym tle. Tutaj – we wzorku na zdjęciu – mamy połączenie tych dwóch trendów. Z jednej strony neonowe kolory, z drugiej strony kwiatowa klasyka.

 

 

 

Neonowe kolory i wzorek w panterkę

 

 

Neonowe paznokcie jeszcze niedawno kojarzyły nam się tylko i wyłącznie z dyskotekami i imprezami w klubach. To samo dotyczy wzorków w panterkę, które kojarzyły nam się z zabawami i imprezami. Jednak dzisiaj moda co nieco się zmieniła i neonowe kolory na paznokciach, jak i wzorki w cętki są OK nawet na co dzień. Nikt nie będzie zaskoczony, jeśli przyjdziemy w takich paznokciach do pracy na przykład!

 

 

 

Neonowe paznokcie – lakier, który jest wzorkiem sam w sobie

 

 

Czasem nie mamy specjalnie wiele wolnego, aby wymyślić, a co dopiero namalować jakiś wzorek na paznokciach na wyjście do klubu. Wybieramy się na imprezę ze znajomymi, potańczyć, spędzić trochę czasu przy barze, pogadać, rozerwać się… a chcemy wtedy też dobrze wyglądać. Fajnie mieć w kosmetyczce lakier, który będzie świecił w ultrafiolecie, jeśli często bywasz w klubach. Wówczas stylizacja paznokci będzie szybka i prosta – pomalujesz paznokcie i gotowe. Wzorek sam w sobie.

 

 

 

Modne kolory paznokci na lato – kolory fluo

 

 

Kolory, które określamy jako fluo, neonowe, były modne kilkanaście lat temu wśród osób, które uwielbiały odwiedzać dyskotekowe kluby – a także wśród małych dziewczynek i nastolatek. Przez jakiś czas uważane były za passe – a dzisiaj znowu wracają do łask, obok kolorów pastelowych, delikatnych, eterycznych. Paznokcie fluo są zazwyczaj tak charakterystyczne, że w zasadzie nie ma co malować na nich wzorków – już same w sobie przyciągają wzrok i budzą zainteresowanie.

 

 

 

Neonowe wzorki na paznokciach – prosty sposób

 

 

Aby ozdobić paznokcie na wyjście do klubu – albo wyjście na plażę – fajny pomysł to użycie lakierów w neonowych kolorach. Niektóre lakiery świecą w ultrafiolecie, niektóre wyglądają na neonowe w świetle dziennym. Nie musimy malować paznokci całych na takie kolory, wystarczą akcenty – na przykład takie jak na zdjęciu – by paznokcie wyglądały ciekawie, inaczej niż zwykle.

 

 

 

Mocne paznokcie na wakacje – albo na imprezę

 

 

Aby wykonać wzorek, który będzie się wyróżniał i rzucał się w oczy, nie musimy wcale wyczarowywać bardzo skomplikowanych i zawiłych motywów. Wzorki, które są „zaawansowane”, zajmują nam wiele czasu – a kiedy szykujemy się na imprezę, czasu potrzebujemy też na inne kobiece sprawy (makijaż, stylizacja itd.), natomiast podczas wakacji – chcemy szaleć na plaży, a nie siedzieć przez kilka godzin nad paznokciami, zanim wyjdziemy z hotelu. Podsuwamy pomysł na mocne paznokcie w neonowych kolorach, z prostym motywem cętek jako wzorów.

 

 

 

Neonowe kropki na delikatnym tle

 

 

Wzorki do szkoły nie powinny się mocno rzucać w oczy, ponieważ nawet w liceum ogólnokształcącym komuś może się to nie spodobać. Z drugiej strony: coraz więcej mówi się o wolności uczniów, więc w zasadzie czemu by nie:- ) Skoro możemy chodzić do szkoły z czerwonymi włosami, kolczykami w nosie, to co by tam komu przeszkadzały mocno pomalowane paznokcie. Podrzucamy pomysł na połączenie delikatności z czymś szalonym: delikatna baza + neonowe kropki!

 

 

 

Kolorowe wakacyjne paznokcie w neonowych lakierach

 

 

Paznokcie na wakacje. Z czym Wam się to kojarzy? Pewnie większość z Was odpowie, że wakacje kojarzą się z kolorami, których unikamy na co dzień, ponieważ wydają nam się mało stonowane. Przykładem wakacyjnych paznokci są te ze zdjęcia – być może nie są wykonane perfekcyjnie, nie wyglądają doskonale – ale mimo wszystko, są utrzymane w barwach które wyjątkowo pasują do urlopowego wypoczynku w słońcu. Pamiętaj, że wakacje to głównie czas odpoczynku – nie musisz, a nawet nie powinnaś spędzać masy czasu na malowaniu idealnych wzorków… Lepiej cieszyć się latem i wolnością:- )

 

 

 

Kolorowe wzorki na imprezę – gdzie szukać pomysłów?

 

 

Czasami tak się zdarza, że kiedy malujemy paznokcie i zabieramy się za jakiś wzorek – coś nam nie wychodzi. A to pędzelek odskoczy na bok, a to przyklejona do paznokci taśma się niechcący przesunie. Co wtedy? No zmywamy wszystko i zaczynamy od nowa. Czasami warto jednak pomyśleć, czy to przesunięcie nie jest dobrym pomysłem na zmianę naszego zaplanowanego wzorku. Z „krzywej kreski” też da się wyczarować coś ciekawego. Na paznokciach możemy sobie pozwolić na totalną, kompletną dowolność – nie tak jak w makijażu, gdzie wszystko powinno być równe i symetryczne.