Wzorki w paski, które namalujesz szybko

 

 

Wzorki w paski, jakie zazwyczaj Wam prezentujemy, to takie które wykonuje się równo dzięki nakładaniu na paznokcie taśmy klejącej, albo specjalnie przeznaczonych do tego typu paseczków ochronnych. Tym razem podsuwamy pomysł na wzorki w paski nieco bardziej chaotyczne, które wykonacie za pomocą specjalnego pędzelka. Nie musisz szukać takiego pędzelka do wzorków, wystarczy że kupisz zwykły, dość twardy, z którego wyrwiesz część „włosków”, by pędzelek był rzadszy.

 

 

 

Słodki wzorek, który namaluje nam się… sam

 

 

Tak, to nie żadna ściema. Są dostępne na rynku takie lakiery do paznokci, które same tworzą na naszych paznokciach wzorki. To coś jak lakier z brokatem, tyle że po pierwsze sama baza lakieru (czyli tu kolor zielony), to nie baza bezbarwna jak w lakierach brokatowych, a drobinki są większe i jednocześnie są matowe, nie błyszczące jak w klasycznych lakierach. To fantastyczny sposób na wzorki dla kobiety, która nie może żyć bez umalowanych ciekawie paznokci – a nie zawsze ma czas, aby spędzać z pędzelkami i lakierami wiele czasu.

 

 

 

Wzorki na co dzień – ozdobione końcówki paznokci

 

 

Na co dzień większość z nas – niezależnie od tego, czy pracujemy, czy zajmujemy się w domu dzieckiem, a tym bardziej jak łączymy te dwa obowiązki – nie ma czasu na malowanie zawiłych i skomplikowanych wzorków na paznokciach. Podsuwamy Ci więc pomysł na wzorek, który umieszczasz, malujesz, tylko na końcówkach paznokci. Końcówki pomaluj jak we francuskim manicure – na wybrany kolor. Następnie dodaj kilka drobnych bohomazów, jak lubimy określać takie rozrzucone tu i tam kreseczki – i wzorek gotowy. Na każdą okazję!

 

Wzorki na imprezę: francuski manicure na brokatowo!

 

 

Nie wiemy w zasadzie, czy profesjonalna manicurzystka nie ochrzaniłaby nas za taki opis. Bo w końcu francuskim manicure nazywamy raczej paznokcie z białymi końcówkami… nie w żadnym innym kolorze. Tak czy siak – podrzucamy Ci pomysł na wzorki na imprezę z brokatowymi końcówkami. Malujesz paznokcie na bezbarwny kolor, dodajesz brokatowym lakierem końcówki, jeszcze raz przeciągasz całość bezbarwną emalią – i gotowe!

 

Różowe paznokcie z ozdobnymi końcówkami – szybkie wzorki

 

 

Jednym z najszybszych wzorków, jaki możesz wykonać na paznokciach nawet nie posiadając specjalnej wprawy, jest wariacja na temat francuskiego manicure. Na przykład – malujemy całe paznokcie na różowy kolor, jak na zdjęciu. Kiedy paznokcie wyschną (porządnie, nie będą już ani odrobinę wilgotne), zakrywamy część paznokcia poza końcówką taśmą – a końcówkę malujemy innym odcieniem lakieru, czy na przykład lakierem z brokatem – i wzorek gotowy!

 

 

 

Wzorki w cętki nie są trudne do wykonania!

 

 

Czasami obawiamy się eksperymentowania ze wzorkami, które na pierwszy rzut oka stanowią skomplikowane dość desenie. Tymczasem te desenie często łatwiej wykonać, niż namalować równe linie wzdłuż lub w poprzek paznokci. Na przykład wzorki w cętki malujemy szybko: najpierw nakładamy lakier bazowy (tu biały). Następnie gdzie nie gdzie dokładamy różowe kropki, które wcale nie muszą (a wręcz nie powinny) być całkowicie okrągłe. Dokładamy po boku każdej różowej plamki dwie czarne – i gotowe!

 

 

 

Zielone paznokcie przełamane złotymi wzorkami

 

 

Nie wszystkie wzorki wymagają od nas specjalnej wprawy w malowaniu paznokci i biegłego posługiwania się pędzelkami. Często wystarczy odrobina wyobraźni, aby ozdobić paznokcie w ciekawy sposób. Na przykład – malujemy paznokcie na bazowy zielony kolor, a następnie przy miejscu, z którego wyrastają paznokcie, dodajemy trochę złotego akcentu. Złoto komponuje się w zasadzie z każdym innym kolorem – także ze srebrem.

 

 

 

Elegancki wzorek do pracy – czerń i złamana czerwień

 

 

Jesteśmy przyzwyczajone do tego, że na co dzień malujemy zazwyczaj paznokcie jednym kolorem – a tylko na ważne wyjścia, albo podczas wieczorów kiedy nam się naprawdę nudzi, dodajemy do paznokci jakiś wzorek. Tymczasem wystarczy naprawdę kilka dodatkowych minut, aby stworzyć na paznokciach elegancki wzorek. Aby wykonać taki jak ten, potrzebujesz tylko dwóch lakierów i taśmy klejącej. Pomaluj paznokcie na złamaną czerwień, a kiedy lakier dobrze wyschnie, przyklej taśmę klejącą tak, by tylko kawałek paznokcia był w zasięgu pędzelka. Namaluj czarną linię, odklej szybko taśmę – i gotowe!

 

 

 

Wzorki na paznokcie, które „robią się same”

 

 

Co mamy na myśli pisząc „robią się same”? – Oczywiście nie to, że lakier sam wskakuje nam na paznokcie i wzorek robi nam się podczas snu:- ) Mamy na myśli lakiery, które zawierają w sobie różnego rodzaju drobinki – brokatowe, krystaliczne, matowe. Taki lakier nakładamy na paznokcie jak klasyczną emalię, a wzorek dosłownie tworzy się sam. Pamiętaj, że takie lakiery mają nieco mniejszą trwałość niż klasyczne. Drobinki sprawiają, że lakier szybciej traci swoją świeżość w buteleczce, szybciej gęstnieje lub robi się kleisty.

 

 

 

Wzorki w kolorowe piórka – jak namalować?

 

 

Aby uzyskać efekt jak na zdjęciu, nie musisz wcale posiadać dużej wprawy w tworzeniu wzorków na paznokciach. Do wykonania takiego wzorku, który przypomina kolorowe piórka, potrzebujesz kolorowych lakierów i cieniutkiego, najlepiej twardego pędzelka. Może to być na przykład stary pędzelek, dobrze oczyszczony, z linera do oczu – albo pędzelek, jakiego dzieciaki używają w szkole do malowania plakatówkami. Nakładamy mało lakieru i delikatnie mażemy po paznokciach pomalowanych wcześniej lakierem bazowym, na przykład białym.