Eleganckie paznokcie na imprezę: czarny wzorek „inaczej”

 

 

Najczęściej wybieramy takie stylizacje paznokci – również na imprezę – gdzie wzorki w postaci wszelakich naklejek jak najmniej odstają od powierzchni paznokci. To oczywiste – im mniej naklejka odstaje, tym mniejsze prawdopodobieństwo na jej zahaczenie, odklejenie i zniszczenie wzorku. Jednak w przypadku sztucznych paznokci, tipsów, możemy śmiało stawiać na bardziej trójwymiarowe ozdoby. Przykładem niech będzie czarny wzorek na jednym z paznokci ze zdjęcia.

 

 

 

Paznokcie spiłowane na szpic – i wzorek w formie szkicu

 

 

Niekoniecznie jesteśmy pod wielkim wrażeniem tego wzorku na paznokciach, jednak wrzucamy go tutaj, ponieważ prezentuje się naprawdę ciekawie. Po pierwsze – rzadko zdarzają się paznokcie spiłowane na szpic, w taki właśnie sposób. Po drugie – niezależnie od tego czy to tipsy czy naturalne paznokcie, raczej zazwyczaj zależy nam na tym, aby część poza palcem, wystająca, była biała, a nie przezroczysta jak w przykładzie ze zdjęcia. To zwykły szkic, wzorek który składa się z kilku kresek – a jednak jest ciekawy.

 

 

 

Estetyczne paznokcie w trwałej wersji: wzorki w tipsach

 

 

Tipsy to paznokcie, które z założenia mają być trwałe. Fundujemy sobie dzisiaj tipsy żelowe albo akrylowe, rezygnując z „plastików” które kiedyś samodzielnie przyklejało się do paznokci… a które po chwili odpadały. Stawiamy na profesjonalne salony, które oferują nam usługi związane z tipsami – albo na koleżanki, które potrafią to robić. Wybieraj takie wzorki w tipsach, które będą zatopione w żelu/akrylu, jeśli chcesz by trzymały się długo. Gdy będą wystawać na powierzchnię i haczyć się – tipsy nie będą tak trwałe jak się spodziewasz.

 

 

 

Gotowe wzorki na paznokcie w marynistycznym stylu

 

 

Jeśli chciałabyś ozdobić paznokcie w elegancki sposób, tak aby znajdowały się na nich delikatne marynistyczne motywy w stylu metalowych muszelek, kotwic czy kółeczek sterowych, możesz poprosić swoją manicurzystkę o zamówienie dla Ciebie gotowych tipsów w tym stylu. Pamiętaj że takie gotowe tipsy, wykonane dzięki specjalnym foremkom z ciepłej masy, będą trzymać się w swojej postaci dłużej – niż naklejki przytknięte tylko do paznokci na kleju.

 

 

 

Różowe wzorki na co dzień – trwałe paznokcie

 

 

Jeżeli należysz do grona kobiet, które nie lubią spędzać długiego czasu na malowaniu i ozdabianiu paznokci, ale jednak lubisz gdy wykończenie Twoich dłoni jest elegancko ozdobione – masz trzy opcje. Możesz wybrać tipsy w formie żelowej, tipsy w formie akrylowej, albo manicure hybrydowy. Do tego ostatniego nie musisz fundować sobie specjalnego ścierania naturalnej warstwy paznokci. Manicure hybrydowy to prawie to samo co klasyczny – tyle że znacznie dłużej się on utrzymuje.

 

 

 

Paznokcie do ślubu: stawiać na tipsy, czy naturę?

 

 

Posiadaczki pięknych, długich, zdrowych paznokci na pewno nie mają co do tego żadnych wątpliwości – lepiej jest wybrać naturalne paznokcie, przyozdobione przez specjalistkę od stylizacji paznokci. Natomiast jeśli mamy z paznokciami problemy, ciągle się łamią, trudno je okiełznać – możemy choć ten jeden raz postawić na paznokcie sztuczne. Wzorków mnóstwo do wyboru, a paznokcie to nie jest spory wydatek.

 

 

 

Tipsy z francuskim manicure nie zawsze muszą być białe!

 

 

Kiedy słyszysz „francuski manicure”, zazwyczaj kojarzy Ci się to z białymi końcówkami paznokci. French nie zawsze musi być biały. Możesz wybrać kolor, jaki Ci się podoba – i na przykład dodatkowo ozdobić paznokcie brokatem. Dotyczy to nie tylko tipsów, które „zamawiamy sobie” u kosmetyczki czy stylistki paznokci, ale i naszych naturalnych paznokci. Francuski manicure w kolorowym wydaniu to fajny pomysł na wakacyjne paznokcie.

 

 

 

Cieniowane paznokcie z dużą ilością ozdób

 

 

Czy paznokcie, do których przykleimy sporą ilość odstających ozdób, będą wygodne? Czy długo będą nam się trzymały? Jeśli nosisz na co dzień długie paznokcie, przypomnij sobie jak czuły się Twoje dłonie, kiedy jeszcze pazurki były krótkie. Albo jeśli na co dzień nosisz krótkie, przypomnij sobie jak to było kiedy paznokcie były długie. Z długimi paznokciami jest tak samo jak z odstającymi ozdobami we wzorkach, albo w tipsach – z jednej strony da się z nimi normalnie funkcjonować, z drugiej strony – ciągle coś nam zawadza, przeszkadza i musimy non-stop uważać na nasze dłonie, czy aby coś się nie odklei, nie przesunie.

 

 

 

Wzorki na kilka dni – ekstremalnie długie paznokcie

 

 

Chociaż w telewizji od czasu do czasu można się w programach informacyjnych natknąć na wiadomość o tym, kto ma najdłuższe paznokcie na świecie – i ich długość zawsze wprawia nas w zdumienie, to same nie wyobrażamy sobie ekstremalnie długich paznokci na co dzień. Paznokcie muszą być estetyczne, a po przekroczeniu pewnej granicy długości – przestają takie być. W przypadku tipsów, sztucznych paznokci, mamy taki plus, że nie zawijają się one od pewnego momentu jak naturalne paznokcie zapuszczone do ekstremalnej długości. Jednak takie paznokcie, nawet z najlepszych jakościowo materiałów, to paznokcie na kilka dni – szybko je stracimy.

 

 

 

Bardzo długie paznokcie w kwiaty

Jeżeli lubisz nosić bardzo długie paznokcie – naturalne albo żelowe lub akrylowe tipsy – możesz malować na nich znacznie bardziej skomplikowane, a w zasadzie zaawansowane wzory. Jeśli dobrze rysujesz i kiedyś lubiłaś lekcje plastyki, to na pewno jesteś w stanie wymyślić mnóstwo ciekawych wzorków. Paznokcie zamieniamy po prostu w kartkę papieru, a raczej malarskie płótno i działamy. Malowanie lakierem do paznokci zaawansowanych wzorów wymaga wprawy, ale dla chcącego nic trudnego.