Mocne, brokatowe wzorki na imprezę – jak wykonać najlepiej?

 

 

Jeśli miałaś już do czynienia z brokatowym lakierem, na pewno doskonale wiesz o tym, że efekt na paznokciach nie jest dokładnie taki sam, jak to, co widzimy przez szkiełko buteleczki lakieru. Przy nałożeniu dwóch warstw nawet, paznokcie nie są mocno pokryte brokatem. Lakier byłby zbyt gęsty, gdyby miał pokrywać drobinkami całą powierzchnię paznokci. Dlatego gdy chcesz mieć naprawdę mocno brokatowe paznokcie, zaopatrz się w brokat sypki. Malujemy paznokcie lakierem bezbarwnym, zanim wyschnie nakładamy brokat, a potem jeszcze raz przeciągamy bezbarwną emalią dla zabezpieczenia wzoru.

 

 

 

Czego unikać przy malowaniu wzorków na paznokciach?

 

 

Kiedy spoglądamy na to zdjęcie, przez zbyt szerokie seledynowe końcówki, paznokcie wydają się obszerniejsze, szersze, ale za to krótsze. Przy krótkich paznokciach (to znaczy nie wystających daleko poza koniuszek palca) takich szerokich pasków lepiej jest unikać, bo przy nich nasze dłonie nie wyglądają atrakcyjnie. Takie paski, takie właśnie wzorki, optycznie skracają paznokcie – a większości z nas zależy przecież na paznokciach długich, które wyglądają na zadbane i eleganckie.

 

 

 

Wzorki na ślub – albo i na co dzień

 

 

Podrzucamy Ci na zdjęciu ciekawy pomysł na szybkie ozdobienie paznokci w elegancki sposób. Paznokcie malujemy bezbarwnym lakierem, czekamy aż wyschnie. Następnie na końcówce paznokci malujemy jeszcze raz bezbarwnym lakierem pasek, który szybko obsypujemy brokatem, albo zanurzamy palec w brokacie – i wzorek robi się sam. Szybki sposób na eleganckie ozdobienie paznokci wzorkiem, który jest bardzo uniwersalny.

 

 

 

Kryształkowe paznokcie – wzorki brokatowe

Lakier z brokatem to najlepsza metoda na uzyskanie fajnych wzorków bez specjalnego wysiłku. Po prostu nakładamy lakier w kilku warstwach i wzorki tworzą się same. Brokatowe lakiery mają w sobie różnych rozmiarów drobinki, od takich całkiem malutkich, które tworzą na paznokciach metaliczną powierzchnię, albo takich większych, które wyglądają prawie jak przyklejane do paznokci kryształki w postaci naklejek. Brokatowe lakiery wbrew pozorom są trwałe, jeśli nie nałożymy ich zbyt wiele warstw na raz.

 

Brokatowe wzorki – srebrne paznokcie

Jeśli chcesz, aby Twoje paznokcie wyglądały jak iskrząca tafla brokatu, możesz użyć do wykonania takiej stylizacji zwykłych lakierów do paznokci, które dostępne są w każdym sklepie i drogerii. Musisz pamiętać, że to jak wygląda lakier w buteleczce, przełoży się oczywiście na powierzchnię naszych paznokci. Jednak w przypadku lakieru z brokatem, musimy wiedzieć, że jedna warstwa nie da nam od razu lśniącego efektu. Musimy często nałożyć więcej niż trzy warstwy lakieru, aby uzyskać pożądany efekt i blask na paznokciach.