Wzorki w geometryczne motywy – jak malować?

 

 

Kiedy chcesz namalować na swoich paznokciach wzorki, które będą miały idealnie równe krawędzie – na przykład wzorki w paski, wzorki w kratę, trójkąty i tak dalej – zastosuj taśmę ochronną. Może to być zwykła taśma klejąca, tylko pamiętaj o tym, aby nie naklejać jej na lakier, który jeszcze do końca nie wysechł – ponieważ zerwiesz wraz z taśmą jego warstwę, część lakieru na taśmie pozostanie. Z drugiej strony – zrywając taśmę, zrób to zanim lakier który nakładałaś na wierzch, zdąży wyschnąć, by nie rozszarpać lakieru.

 

 

 

Jak namalować wzorki w cętki?

 

 

Skoncentrujmy się na dwóch paznokciach, na których widzimy delikatne cętki. Żeby wykonać taki wzorek, nie potrzebujesz ani specjalnej wprawy, ani nie musisz znać żadnych tajemniczych technik. Wystarczy, że zastosujesz się do dwóch prostych zasad. Po pierwsze, zawsze zaczynamy od lakieru najjaśniejszego, który ma pojawić się w cętkach. Gdy nałożymy najpierw czarny, a potem będziemy chciały uzupełniać go brązem – może nie wyjść. Po drugie, nie nakładaj zbyt „kropelek” lakieru na paznokcie, nie nabieraj dużo lakieru na pędzelek, tylko przykładaj końcówkę pędzelka delikatnie, inaczej lakier będzie długo schnął i będzie odstawał – a więc szybciej może się nam zahaczyć i zedrzeć.

 

 

 

Geometryczne wzorki w marynistycznym stylu

 

 

Krótko podpowiemy, w jaki sposób możesz osiągnąć efekt jak na zdjęciu. Malowanie takich trójkolorowych wzorków albo złożonych z czterech kolorów najlepiej jest zacząć od najjaśniejszego koloru, którym malujesz całe paznokcie. Kiedy lakier wyschnie, za pomocą taśmy klejącej wydzielasz przestrzeń, gdzie ma znaleźć się inny ciemniejszy kolor – i analogicznie postępujesz z kolejnymi kolorami. Kotwicę możesz namalować cienkim pędzelkiem albo użyć gotowej naklejki.

 

 

 

Wzorki krok po kroku: paski

 

 

Jeśli zastanawiasz się, jak uzyskać proste linie, kiedy malujesz paznokcie na przykład w paski albo w zygzaki – to zdjęcie powinno stanowić dla Ciebie idealną podpowiedź. Aby uzyskać równe linie, wykorzystaj do ozdabiania paznokci taśmę klejącą, albo inne podobne naklejki. Na przykład zygzak ze zdjęcia: wycięte zostały naklejki w kształcie trójkąta. Najpierw paznokcie pomalowane zostały jednym kolorem – potem doszła naklejka zakrywająca całość poza końcówką – a ta końcówka pomalowana została innym kolorem. Następnie ta czynność została powtórzona i doszła jeszcze jedna warstwa zygzaka.

 

 

 

Wzorki w chmurki – krok po kroku

 

 

Niektóre wzorki, które podpatrujemy sobie w sieci na dziesiątkach zdjęć, mogą wydawać nam się trudne do wykonania i bardzo czasochłonne – a okazuje się, że to bardzo proste wzory, które można wykonać w domu raz dwa. Na przykład na zdjęciach możesz zobaczyć, jak wykonać wzorki w chmurki – bez jakichkolwiek taśm klejących czy innych zabezpieczających gadżetów, które nadałyby nakładanym lakierom odpowiedniego kształtu. Najpierw malujemy paznokcie na jeden kolor – tu różowy. Kiedy lakier wyschnie, malujemy jedną warstewkę chmurek, jak na zdjęciu. Pasek po pasku. Dokładamy kolejny kolor, robimy to samo – i gotowe. Prosty wzorek – a ciekawy i efektowny!

 

 

 

Akwarium na paznokciach: wzorki w rybki

Lubisz kolorowe wzorki, takie które kojarzą Ci się z wakacjami albo błogim czasem dzieciństwa? No to mamy propozycję w sam raz dla Ciebie – wzorek na paznokcie, który możesz wykonać dość szybko i nawet nie posiadając sporej wprawy. Potrzebujesz niebieskiego, białego, żółtego, pomarańczowego i czarnego lakieru. Najpierw pomaluj całe paznokcie na niebiesko. Potem delikatnie przykładając mocno nasączony w lakierze pędzelek, namaluj rybki w dwóch kolorach. Dodaj im oczka za pomocą delikatnych kropek, a obok białe bąbelki – i wzorki gotowe.

 

Pomysł na wzorki krok po kroku

Najpierw malujemy paznokcie granatowym lakierem, który ma w sobie metaliczne połyskujące drobinki. Następnie połowę paznokci pod kątem, jak na zdjęciu, malujemy na biało. Aby to sobie ułatwić, możemy przykleić do paznokci specjalną taśmę do manicure, albo zwykłą taśmę klejącą, dzięki czemu linia będzie prosta. Na białej części cieniutkim pędzelkiem malujemy paski jak u zebry. Aby całość nabrała szyku i aby zatrzeć ewentualne nierówności między czarno białą częścią a granatową, na koniec przez środek malujemy srebrną grubą kreskę.

 

Arbuz: wzorki na wakacje

Aby wykonać wzorek na paznokciach, który da owocowy efekt – Twoje paznokcie będą wyglądały jak arbuz – potrzebujesz czterech kolorów lakierów do paznokci: różowego, białego, zielonego i czarnego lub ciemnobrązowego. Malujemy całe paznokcie na różowo. Czekamy aż lakier wyschnie. Następnie na końcówki, w odpowiedniej szerokości, nakładamy biały lakier. Po wyschnięciu zaznaczamy końce paznokci na zielono, żeby wyglądały jak skórka arbuza. Domalowujemy kropki, które wyglądają jak pestki.