Zwierzęce wzorki na imprezę: wzorek w eleganckie cętki

 

 

Jakiś czas temu cętki kojarzyły nam się z namiętnymi klubowiczkami, szalejącymi na parkietach w sukienkach w panterkę. Dziś znowu uważa się cętki za motyw elegancki i nadający się do wykorzystania podczas ważnej imprezy – nie tylko w modzie odzieżowej, ale i we wzorkach na paznokcie. Potwierdzeniem tego, że wzorek w cętki może wyglądać dobrze, elegancko i estetycznie, niech będzie zdjęcie dołączone do tego posta.

 

 

 

Eleganckie wzorki na stopach – cętki i róż

 

 

Na fotce dołączonej do wpisu, podrzucamy pomysł na paznokcie na lato – albo i na inną porę roku. Do wykonania zarówno na stopach – jak i na palcach u rąk. Jeśli fundujesz sobie eleganckie wzorki na stopach, pamiętaj, że jeśli użyjesz do tego naklejek, to nosząc zamknięte buty – naklejki bardzo szybko z paznokci zejdą. Dlatego takie wzorki polecamy raczej tylko na wiosnę, lato, ciepłą jesień – do sandałów i klapek. Zimą lepiej zdobić paznokcie klasycznym sposobem, lakierami do paznokci.

 

 

 

Paznokcie na imprezę: wzorki ze zwierzęcymi motywami

 

 

Jakiś czas temu, wzorki w panterkę, w cętki, w zebrę – kojarzyły nam się trochę z wulgarnymi klubowymi stylizacjami. Podobnie jak neonowy kolor różowy, który kojarzył nam się z dyskotekami i kobietami spędzającymi wiele czasu na solarium. Dzisiaj znowu zwierzęce wzorki na paznokciach czy w odzieży – wracają do mody. Możesz wykonać takie wzorki samodzielnie, malując paznokcie lakierem na przykład beżowym i malując paseczki na paznokciach na czarno, albo poszukać gotowych wzorków w formie naklejek na paznokcie.

 

 

 

Neonowe kolory i wzorek w panterkę

 

 

Neonowe paznokcie jeszcze niedawno kojarzyły nam się tylko i wyłącznie z dyskotekami i imprezami w klubach. To samo dotyczy wzorków w panterkę, które kojarzyły nam się z zabawami i imprezami. Jednak dzisiaj moda co nieco się zmieniła i neonowe kolory na paznokciach, jak i wzorki w cętki są OK nawet na co dzień. Nikt nie będzie zaskoczony, jeśli przyjdziemy w takich paznokciach do pracy na przykład!

 

 

 

Różowe paznokcie i wzorki w cętki

 

 

Czasy, kiedy wzorki w panterkę i kolor różowy traktowało się jako infantylizm, jako symbole zarezerwowane dla kobiet, które wszystkie wolne wieczory spędzają w disco klubach – minęły bezpowrotnie. A wiecie dlaczego dziś swobodnie możemy sobie malować wzorki w cętki, nosić różowe paznokcie i całe ubierać się na różowo? – Bo w naszym pięknym, ale nie zacnym kraju, moda zaczęła się zmieniać – na dobre! I wśród kobiet eleganckich, i wśród „dziewczyn z sąsiedztwa” i wśród klubowiczek.

 

 

 

Matowe wzorki w cętki + głęboki róż

 

 

Tego typu wzorki, w których łączą się różnego rodzaju motywy i ozdoby na paznokciach, fundujemy sobie raczej na większe wyjścia, na imprezy. Rzadziej stosujemy takie chwyty malując paznokcie do pracy, a tym bardziej do szkoły. Wówczas wolimy bardziej stonowane wzorki, mniej rzucające się w oczy. Tutaj widzimy połączenie cętek, dodatkowo błyszczących ozdób i jeszcze mocnego, różowego koloru – raczej zdecydowanie nie do pracy.

 

 

 

Niebiesko-złote wzorki w błyszczące cętki

 

 

Cętki kojarzą nam się trochę z kiczem – jednak ze wszystkim można znaleźć opcje z umiarem. Wzorki, które zaprezentowane zostały na zdjęciach, wyglądają elegancko, mimo że zawierają w sobie sporo złotego koloru i brokatowe dodatki. Wzorki nadają się na każdą okazję – w zależności od naszego gustu oczywiście. Dla części z nas pójście z takimi paznokciami do pracy nie wchodzi w grę, natomiast dla części z nas to paznokcie nawet w porządku do szkoły.

 

 

 

Wzorki w cętki nie są trudne do wykonania!

 

 

Czasami obawiamy się eksperymentowania ze wzorkami, które na pierwszy rzut oka stanowią skomplikowane dość desenie. Tymczasem te desenie często łatwiej wykonać, niż namalować równe linie wzdłuż lub w poprzek paznokci. Na przykład wzorki w cętki malujemy szybko: najpierw nakładamy lakier bazowy (tu biały). Następnie gdzie nie gdzie dokładamy różowe kropki, które wcale nie muszą (a wręcz nie powinny) być całkowicie okrągłe. Dokładamy po boku każdej różowej plamki dwie czarne – i gotowe!

 

 

 

Srebrne wzorki w cętki – matowe&błyszczące srebro

 

 

Mamy dzisiaj do dyspozycji tak ogromną gamę przeróżnych lakierów do paznokci, że możemy łączyć ze sobą nie tylko różne kolory – ale i różne „faktury” lakierów. Na zdjęciu dołączonym do wpisu, widzisz ciekawy pomysł na wykorzystanie matowego srebrnego lakieru i lakieru błyszczącego w tym samym kolorze. Z daleka paznokcie wyglądają, jakby pomalowane były jednolitym srebrnym lakierem – z bliska widzimy elegancki i szykowny wzorek w cętki.

 

 

 

Wzorki w kolorowe cętki – długie paznokcie

 

 

Przy długich paznokciach mamy większą powierzchnię do popisów z lakierową zabawą. Możemy ozdobić całe paznokcie, albo tylko ich końcówki. To wygląda korzystnie tylko przy naprawdę długich paznokciach, ponieważ pomalowane na ciemno końcówki paznokci optycznie je nieco skracają. Na zdjęciu przykład fajnego pomysłu na ozdobienie końcówek długich paznokci kolorowymi cętkami.