Wzorki w paski, które namalujesz szybko

 

 

Wzorki w paski, jakie zazwyczaj Wam prezentujemy, to takie które wykonuje się równo dzięki nakładaniu na paznokcie taśmy klejącej, albo specjalnie przeznaczonych do tego typu paseczków ochronnych. Tym razem podsuwamy pomysł na wzorki w paski nieco bardziej chaotyczne, które wykonacie za pomocą specjalnego pędzelka. Nie musisz szukać takiego pędzelka do wzorków, wystarczy że kupisz zwykły, dość twardy, z którego wyrwiesz część „włosków”, by pędzelek był rzadszy.

 

 

 

Wzorki w poziome pasy – eleganckie wzorki na co dzień i na imprezę

 

 

Część z nas ma w swojej szafie zatrzęsienie przeróżnych kolorów – a część z nas kupuje odzież tylko w swoich ulubionych kolorach, od czasu do czasu pozwalając sobie na odrobinę szaleństwa. Zarówno dla tych pierwszych – jak i drugich z Was – proponowane wzorki w szerokie poziome pasy, w tonacji szaro-czarnej, sprawdzą się przy każdej okazji. Takie kolory jak czerń, biel, szarość, złoto i srebro – pasują do wszystkiego.

 

 

 

Letnie wzorki nie tylko na lato

 

 

Są takie motywy, które kojarzą nam się z latem – ale pasują w każdej porze roku, są uniwersalne. Jesień to czas, kiedy chętnie wróciłybyśmy do zakładania na siebie zwiewnych sukienek zamiast ciężkich swetrów. Jeśli chcesz mieć na sobie choć odrobinę wspomnienia o lecie, podsuwamy prosty sposób na wzorek… w motyw pszczoły. Paznokcie pomalowane w żółte i czarne, poziome pasy, definitywnie kojarzą nam się z pszczołami – a pszczoły z latem.

 

 

 

Francuski manicure z fioletową wstawką

 

 

Francuski manicure to coś, o czym z jednej strony można powiedzieć: oklepana klasyka, a z drugiej strony, do francuskiego manicure można wymyślić tyle ciekawych i oryginalnych dodatków, że nie można go wykluczać, nawet jeśli wybieramy się na ważną imprezę na której chcemy wyglądać „inaczej”, „ciekawie”. Zobacz: na przykład do fioletowej sukienki, wystarczy że do frencha dołożysz fioletowe wstawki – i to nie koniecznie w linii prostej, czy niekoniecznie w formie gotowych naklejek!

 

 

 

Wzorki w paski – nie zawsze równe = piękne!

 

 

Tytuł tego posta powinien brzmieć raczej: nie tylko równe jest piękne, ale skoro już temat został napisany tak – to i taki zostanie. To samo można zrobić ze wzorkami na paznokciach: nie zawsze, jeśli wyjdą nam one równe, musimy z nich rezygnować, zaraz je zmywać i malować na nowo, czy w ogóle rzucać na rzecz bezbarwnego, bezpiecznego lakieru. Spójrz na to zdjęcie – paski nie są tej samej grubości, nie idą w linii prostej, a wyglądają świetnie, prawda?

 

 

 

Różowo-fioletowe wzorki ze srebrnym zygzakiem

 

 

Czasami mamy ochotę na połączenie dwóch lub trzech kolorów na paznokciach, ale obawiamy się, jak będzie wyglądała granica między nimi. Dla przykładu podsuwamy Ci pomysł ze zdjęcia. Paznokcie częściowo zostały pomalowane na różowo, częściowo na fioletowo – a granica między tymi kolorami, po wyschnięciu lakierów oczywiście, przeciągnięta została srebrnym lakierem. Linia mogłaby być prosta, albo falista – tu akurat mamy zygzak, który też wygląda fajnie!

 

 

 

Tęczowe – cukierkowe wzorki

 

 

Kolorowe wzorki na paznokciach części z nas kojarzą się z latem, części ze słodyczami, jeszcze inne z nas zawsze kojarzą je z tęczą. Wzorki w kolorach, które są bardzo mocne, raczej rzadko wybieramy do pracy. Jednak na co dzień, na imprezę, podczas urlopu czy wakacji – fajnie jest sięgnąć po optymistyczne motywy. Nie muszą być wcale bardzo skomplikowane – jak widać na zdjęciu, wystarczą zwykłe paski, by paznokcie wyglądały cukierkowo i uroczo. Drobne lakiery do paznokci możesz kupić nawet za 2-3zł, więc nie szukaj wymówki w stylu: co ja potem zrobię z żółtym lakierem, którego na co dzień na pewno nie będę używać:- )

 

 

 

Błękitne wzorki ze złotymi i białymi akcentami

 

 

Kolor błękitny, wpadający co nieco w zieleń, kojarzy nam się z morzem. Morze natomiast kojarzy nam się z wakacjami. W lato chętnie wybieramy jasne kolory na paznokciach, ponieważ latem częściej ubieramy się w jasne kolory. Aby szybko ozdobić paznokcie na imprezę, wystarczy czasem kilka drobnych akcentów w innym kolorze, aby całość wyglądała na elegancką kompozycję. Tutaj: kilka kropek, w formie delikatnych brokatowych drobinek i kilka pasków równo namalowanych w poprzek paznokci.

 

 

 

Kolorowe wzorki w chłodnym odcieniu – na imprezę i na co dzień

 

 

Jeśli chcemy pomalować paznokcie w taki sposób jak na zdjęciu, dobrze jest wybrać lakiery z tej samej serii – ponieważ wówczas mamy sporą pewność, że jeden z lakierów na przykład nie będzie wysychał zbyt szybko, by kolory mogły się razem zmieszać i stworzyć całość. To fajny sposób na oryginalne paznokcie, wzorki możemy wykonać w dowolnej kolorystyce – a to połączenie sprawdzi się i na co dzień, i na imprezę, i na eleganckie wyjście.

 

 

 

Asymetryczne wzorki na paznokciach w kilku kolorach

 

 

Wzorki na paznokciach wcale nie muszą być idealnie równe i symetryczne, by wyglądały dobrze. Najważniejsze jest to, aby były estetycznie wykonane i całość ładnie się ze sobą komponowała. Na każdym paznokciu wzorek może wyglądać zupełnie inaczej – a i tak całość kompozycji będzie wyglądała świetnie. Przykładem jest wzorek ze zdjęcia, w którym nie ma specjalnych proporcji między wzorkami – a całość wygląda doskonale.