Brokatowe paznokcie – ile warstw lakieru nałożyć, by uzyskać taki wzorek?

 

 

Kiedy spoglądamy na paznokcie, które wyglądają jak lustrzana, brokatowa powierzchnia, możemy przypuszczać, że wzorek został wykonany samym lakierem z brokatem. Jednak: gdy lakier z brokatem jest rzadki (drobinek jest mało) musiałybyśmy nałożyć około pięciu warstw, by uzyskać efekt takiego wzorku jak na zdjęciu. Z kolei lakier gęsty szybko nam wyschnie w buteleczce i do niczego nie będzie się nadawał. Dlatego warto mieć pod ręką brokat sypki – i jego dodawać do stylizacji paznokci, aby osiągnąć taki właśnie wzorek.

 

 

 

Wzorki z brokatową poświatą – w sam raz na imprezę

 

 

Kiedy wybieramy się na imprezę, nie musimy się ograniczać z wyborem stylizacji paznokci. Zamiast malować je klasycznie, jak robimy to na co dzień, możemy śmiało postawić na zdecydowanie mocniejsze kolory. Jeśli nie masz pomysłu na wzorek, możesz wybrać klasykę: pomaluj paznokcie na czarno, a końcówki paznokci ozdób brokatowym lakierem. Wybierz taki, który ma dużo drobinek i jest gęsty, abyś nie musiała malować wzorku kilka razy.

 

 

 

Wzorki na imprezę: mocny szary kolor + brokat

 

 

Jeśli nie masz na ozdobienie paznokci zbyt wiele czasu, a chcesz żeby wyglądały one elegancko, wybierz najprostszy z możliwych sposobów. Pomaluj paznokcie na wybrany ciemny kolor – w przykładzie ze zdjęcia jest to kolor ciemnoszary – a następnie ozdób paznokcie za pomocą odrobiny lakieru, który zawiera drobinki brokatu, w kolorze który będzie komponował się z bazą. Najlepszy jest zazwyczaj kolor srebrny i złoty, które pasują dosłownie do wszystkiego.

 

 

 

Wzorki z marynistycznym motywem na różowo

 

 

Motywy marynistyczne, a więc kojarzące nam się z morzem, występują zazwyczaj w wersji kolorowej: biały + niebieski. Możemy motywy morskie, a więc zawierające motyw kotwicy i pasów, przedstawić na swoich paznokciach także w innych kolorach. Przykład widzimy na zdjęciu: motyw kotwicy sprawia, że wzorek jednoznacznie kojarzy nam się z morskimi klimatami. Nie przeszkadza temu dziewczęca różowa barwa. Fajny pomysł na paznokcie wakacyjne, zwłaszcza jeśli chcemy spędzać swój wolny czas na plaży.

 

 

 

Ciemne bordowe paznokcie przełamane brokatową poświatą – wzorki na imprezę

 

 

Jeśli wybierasz się na imprezę a nie masz ani czasu ani ochoty na malowanie paznokci w skomplikowane wzorki, możesz wykorzystać prosty motyw, który wygląda elegancko i ciekawie. Paznokcie malujemy na jednolity, ciemny kolor – w tym przypadku bordowy wpadający w brąz. Dodajemy brokatową poświatę w wybranych miejscach, niekoniecznie tak samo na każdym paznokciu – i wzorek gotowy.

 

 

 

Cieniowane jasne wzorki – z delikatnym brokatem

 

 

Brokat, który możemy wykorzystać do ozdabiania paznokci, może mieć wiele różnych form. Może być bardzo delikatny, niemalże w formie sypkiego pyłku, grubszy – taki jakiego używamy do ozdabiania np. kartek pocztowych, albo gruby, przy którym istotne jest nakładanie go na paznokcie. Gruby brokat może odstawać, a potem się haczyć – natomiast delikatny pyłek utrzyma się na paznokciach znacznie dłużej i nie trzeba specjalnie uważać nakładając go na pazurki.

 

 

 

Zwierzęce różowe wzorki na imprezę!

Jeśli lubisz różowy kolor i podobają Ci się zwierzęce cętki, to z pewnością ten wzorek również Ci się spodoba. Został przygotowany w taki sposób, aby dwa rodzaje cętek komponowały się w zgraną całość. Odrobina brokatu, który stanowi linię oddzielającą dwa rodzaje cętek, sprawia że paznokcie wyglądają bardziej elegancko. Wzorki na imprezę malujemy zazwyczaj bardziej pieczołowicie i jesteśmy w stanie poświęcić na to znacznie więcej czasu niż w przypadku wzorków na co dzień… w końcu nie codziennie chodzimy na imprezy:- )

 

Czarne paznokcie z brokatowymi, iskrzącymi wzorkami

 

 

Do brokatu na paznokciach jesteśmy przyzwyczajone głównie w przypadku paznokci w stylu francuskiego manicure, do paznokci w jasnych tonacjach kolorystycznych – a brokat wygląda także doskonale na ciemnych lakierach podkładowych. Dziś mamy do wyboru nie tylko wiele kolorów brokatów i lakierów z brokatem, ale mamy także do wyboru kształt brokatowych drobinek. Mogą być kwadratowe, okrągłe, małe i duże, w jednolitym kolorze i w kilku różnych kolorach – wszystko zależy od naszego gustu:- )

 

 

 

Wzorki z brokatowym lakierem – na co dzień!

 

 

Jeśli nie lubisz specjalnie malować skomplikowanych wzorków na paznokciach i nie czujesz artystycznego drygu, nie oznacza to wcale że musisz rezygnować całkowicie z eleganckich, oryginalnych, ciekawych paznokci. Czasem wystarczy się zaopatrzyć w ciekawy lakier, który zrobi za nas wszystko – my go tylko nakładamy. Takimi ciekawymi lakierami są na przykład metaliczne lakiery z dużymi drobinkami brokatu – jak te ze zdjęcia.

 

 

 

Wzorki na co dzień: kolorowy lakier + brokat

 

 

Jeśli lubisz malować paznokcie na co dzień i wręcz nieswojo czujesz się bez lakieru na paznokciach, warto rozejrzeć się za rozwiązaniami, które pozwolą Ci wyczarować ciekawe wzorki na paznokciach bez poświęcania na to specjalnie dużego czasu. Na przykład: pewnie często spotykałaś się z połączeniem czarnego lakieru lub równie ciemnego lakieru z brokatową poświatą – ale pewnie rzadko widujesz taki widok jak na zdjęciu. Do kolorowych, nawet jasnych lakierów także można stosować brokat – i wygląda on równie dobrze.