Paznokcie w tęczowych kolorach – jak z bajki

Lubisz malować paznokcie i szukasz pomysłów na oryginalne wzorki? Na zdjęciu widzimy pomysł, jak ozdobić nasze paznokcie w naprawdę kolorowy kolor. To jakie wizerunki, jakich zwierzątek umieścisz na paznokciach, zależy od Twojego gustu i wprawy w posługiwaniu się pędzelkami do malowania wzorów na paznokciach. Tego typu wizerunki zwierząt są dość proste do wykonania – i możemy do nich wykorzystać dowolną kolekcję kolorowych lakierów.

 

Paznokcie z podkreślonymi końcówkami

Jednym z najbardziej prostych do wykonania pomysłów na eleganckie paznokcie na każdą okazję, jest podkreślenie końcówek paznokci za pomocą lakieru w innym kolorze. Na całą płytkę paznokci nakładamy lakier w wybranym kolorze. Po całkowitym wyschnięciu – kiedy lakier stwardnieje – w poprzek paznokcia przyklejamy zwykłą taśmę biurową, tak aby pozostawić „wolne” jedynie końcówki. Końcówki malujemy innym kolorem lakieru. Dzięki taśmie linie będą równe i idealnie dopasowane do kształtu paznokci.

 

Paznokcie we wzory dopasowane do biżuterii

Jeśli lubisz malować swoje paznokcie we wzory, ale mimo funkcjonujących w sieci setek inspiracji, chciałabyś wyczarować coś swojego, spróbuj zainspirować się swoją biżuterią! Na zdjęciu pokazany jest przykład, w jaki sposób dopasować wzory na paznokciach do dużego, czarno-złotego pierścionka. Całość, to znaczy wykonane na paznokciach wzory i biżuteria na dłoni idealnie ze sobą współgrają, pasują do siebie i stanowią zgrany duet. Takie rozwiązanie jest idealne szczególnie na ważne wyjścia.

 

Paznokcie w regularne cętki – pomysł na wzór

Podobają Ci się paznokcie, na których namalowane są regularne wzory? Możesz zastanowić się nad cętkami, takimi które będą przypominały naturalne cętki zwierząt. Można wykonać je w bardzo prosty sposób. Nakładamy na paznokcie bazowy lakier w odpowiednim kolorze, a potem po wyschnięciu warstwy podkładowej, malujemy cętki. Wystarczy że przyłożysz nawilżony jedynie lakierem pędzelek do płytki paznokcia i pozostawisz ślad. Ciekawym akcentem między paznokciami pomalowanymi w cętki jest inny kolor, jak róż w przykładzie ze zdjęcia.

 

Paznokcie w kwiaty – prosty i oryginalny wzór

Jeżeli lubisz malować swoje paznokcie i ozdabiać je kolorowymi ornamentami, możesz śmiało wypróbować naklejki, które umieszcza się bezpośrednio na pomalowanej bazowym lakierem płytce paznokcia, lub na specjalne szablony. Taki szablon przykładamy do płytki pomalowanego bazowym lakierem paznokcia, oczywiście gdy ten jest już całkowicie zaschnięty i twardy. Przeciągamy pędzelkiem po szablonie, a potem natychmiast ściągamy go z paznokcia, żeby nie przykleił się do jego powierzchni – i wzór gotowy!

 

Paski na paznokciach z brokatową obwódką

Jeśli wybierasz się na ważne wyjście, na przykład na studniówkowy bal, rodzinny ślub czy wesele, albo po prostu masz ochotę nadać swoim paznokciom oryginalnego koloru i wdzięku, możesz postawić na prosty wzór, którego podstawę stanowić będzie bezbarwny lakier, lub lakier w naturalnym kolorze. Końcówki paznokci pomaluj na czarny kolor, możesz dalszą część płytki zabezpieczyć zwykłą taśmą klejącą. Następnie w „łączeniach” między naturalnym a czarnym kolorem dodaj złotą lub srebrną linię, lakierem do malowania wzorów.

 

Akrylowe paznokcie ze wzorami

Sztuczne paznokcie, które można było kupić w każdej drogerii czy kiosku z kosmetykami, odeszły do lamusa. Kiedy decydujemy się na wydłużenie naszych paznokci, stawiamy na paznokcie akrylowe albo żelowe. Możemy wykonać je w naturalnych kolorach i delikatnych barwach, jak na zdjęciu, zdobiąc dodatkowymi ornamentami, które zatopione zostaną w powierzchni paznokci. Możemy wykonać także tipsy w przeróżnych kolorach – wszystko zależy od naszej inwencji i od tego, jakie paznokcie chcemy mieć na dłuższy okres czasu.